Związek: suplementy powinny zostać w aptece

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Suplementy Polska/ rynekaptek.pl   28-10-2016, 08:40

Związek: suplementy powinny zostać w aptece Producenci suplementów są za ich pozostawienie w aptekach

W opinii zarządu Związku Producentów i Dystrybutorów „Suplementy Polska", łatwa dostępność suplementów diety w kanale aptecznym jest kluczowa w dystrybucji tej kategorii produktów.

Związek wskazuje, że dzięki temu jest możliwość uzyskania od farmaceuty obiektywnych i profesjonalnych informacji o działaniu substancji zawartych w suplementach diety, co stanowi ochronę konsumenta przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.

Dodatkowo samo wycofanie z aptek suplementów diety lub ograniczenie ich asortymentu, będzie nieuzasadnionym ograniczeniem prowadzenia działalności gospodarczej, wywołującym negatywne skutki ekonomiczne tak dla aptek, producentów i dystrybutorów suplementów diety, jak samego budżetu państwa.

Dlatego Zawiązek Producentów i Dystrybutorów „Suplementy Polska” stoi na stawisku, iż edukacja, promocja zdrowia i zdrowych zachowań oraz rzetelna informacja to nieodłączny element rynku suplementów diety.

Dlatego też dokłada wszelkich starań by zakończyć działania zmierzające do uregulowania reklam suplementów diety poprzez przyjęcie przez branżę Kodeksu Etyki Reklamy Suplementów Diety. Finalna wersja dokumentu, uwzględniająca wcześniejsze komentarze organów administracji publicznej zaangażowane w wypracowanie Kodeksu - jest na ukończeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH