Związkowcy zajmą się projektem listy refundacyjnej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NSZZ, PAP/ rynekaptek.pl   06-11-2015, 10:43

Związkowcy zajmą się projektem listy refundacyjnej Doraźnie w dialogu dwustronnym związków i pracodawców omawiany będzie nowy projekt listy leków refundowanych

Szef Solidarności i przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, Piotr Duda, zapowiedział, że Rada zajmie się m.in. nowym projektem listy leków refundowanych.

Po powołaniu nowego rządu odbędzie się pierwsze plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego - zdecydowało prezydium Rady. O decyzji poinformował przewodniczący RDS, szef Solidarności Piotr Duda.

Kilkunastoosobowe prezydium przygotowało projekty dokumentów i pierwszych decyzji 59-osobowej Rady. Zaaprobowało też projekt uchwały o stałych zespołach problemowych Rady i uchwałę o powołaniu zespołu doraźnego do spraw zamówień publicznych.

- Doraźnie w dialogu dwustronnym związków i pracodawców omawiany będzie nowy projekt listy leków refundowanych - zapowiedział Duda.

Jak informuje Solidarność, na najbliższym Posiedzeniu Plenarnym Rady Dialogu mają być poruszone tematy merytoryczne, dotyczące refundacji leków.

"Partnerzy społeczni oraz strona rządowa są zgodni, że są one szczególnie aktualne, istotne zarówno z punktu widzenia firm, jak i pracowników, w tym zakładów farmaceutycznych, a także pacjentów. W tych dwóch kwestiach w najbliższych dniach spotkają się eksperci związkowi i pracodawców, by wypracować wspólne stanowisko, które przedstawią następnie nowym ministrom pracy oraz zdrowia" - zapowiada NSZZ Solidarność.

Prezydent powołał członków Rady 22 października. W RDS zasiada 59 osób - ze strony pracodawców, związkowców i rządu oraz z głosem doradczym przedstawiciel prezydenta, prezesa NBP i GUS.

Ustawa o RDS obowiązuje od 11 września, zastąpiła ustawę o komisji trójstronnej i jest efektem zainicjowanych przez związki zawodowe wspólnych prac ze stroną pracodawców, a później z rządem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH