Życzliwości ze strony lekarzy i pacjentów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Janusz Maciejowski/ rynekaptek.pl   25-03-2016, 08:06

Życzliwości ze strony lekarzy i pacjentów

Nadchodzące święta Wielkiej Nocy oznaczają czas narodzin, nadziei, a przede wszystkim ciepła. Nie tylko tego atmosferycznego, ale także związanego z wewnętrznym spokojem i pogodą ducha. Czego życzyć farmaceutom?

Spytaliśmy osoby związane z systemem ochrony zdrowia, jakie życzenia chciałyby złożyć farmaceutom, kierując je zarówno jak do swoich przyjaciół i znajomych, a także jako do grupy fachowców i przedstawicieli zawodów medycznych.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
Przede wszystkim życzę oderwania się na tę chwilę od codzienności, wielu rodzinnych spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Takiego rodzinnego wytchnienia. Także dobrej pogody na zewnątrz i pogody ducha. No i tradycyjnego mokrego dyngusa.

Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia
Życzę tradycyjnie, jak wszystkim nam, przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze. A jak jest zdrowie, to wszystko inne jesteśmy w stanie sobie ułożyć. A w święta chwili wytchnienia, refleksji, spotkań przy stole wielkanocnym wśród bliskich i przyjaciół.

Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych
Życzę farmaceutom stabilizacji i determinacji w działaniu, ale także stabilności finansowej zarówno dla nich, jak i ich pacjentów. Na pewno podwyżek. A także, żeby mogli sprzedawać więcej witamin i żeby pacjenci - przychodząc do aptek - byli życzliwi i zadowoleni.

Prof. Marian Zembala, b. minister zdrowia
Przede wszystkim życzę poczucia, że są potrzebni nie tylko w doborze cen i leków, ale ich przydatności, oceny toksyczności, prawidłowego działania. Żeby w całym procesie leczenia pacjenta mogli być partnerami wśród zespołu medycznego.

Jakub Szulc, b. wiceminister zdrowia
W święta życzę farmaceutom przede wszystkim oderwania od codziennych trosk i spędzenia ich w gronie rodzinnym. A branżowo, żeby w tym natłoku obowiązków było jak najmniej sytuacji trudnych, a praca była stabilna. I takich właśnie stabilnych przepisów, które pozwolą na to, by nie musieli co dwa miesiące reagować na zmiany na liście leków refundowanych.

Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej
Farmaceutom życzę, żeby obrót lekami był czysty, i przejrzysty, i uczciwy. Żeby zawsze mieli do czynienia z życzliwością ze strony lekarzy i pacjentów. I ustabilizowania się rynku aptecznego.

Do wszystkich tych życzeń dołącza się redakcja Rynku Aptek, licząc na to, że farmaceutom nie zabraknie sił w umacnianiu zawodu i pozycji aptekarza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH