Polska i Meksyk szukają płaszczyzny współpracy

ORGANIZACJE BRANŻOWE

Autor: URPL/szaft   29-09-2014, 10:27

Polska i Meksyk szukają płaszczyzny współpracy

Prezentacja rynków farmaceutycznych w Polsce i Meksyku czy porównanie procedur dopuszczania do obrotu produktów farmaceutycznych - były jednym z elementów spotkania przedstawicieli Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB) z delegacją Komisji Federalnej ds. Ochrony Sanitarnej Meksyku (Comision Federal para la Proteccion contra Riesgos Sanitarios – COFEPRIS).

Do spotkania doszło w Warszawie. Obie strony po prezentacji swoich kompetencji zastanawiały się nad możliwością współpracy.

„Współpraca taka będzie służyła m.in. wymianie danych i informacji w obszarze nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania produktów leczniczych, wymianie doświadczeń pomiędzy ekspertami oraz wspomaganiu firm farmaceutycznych z Polski i Meksyku w pozyskiwaniu wiedzy na temat regulacji prawnych i mechanizmów działania obowiązującymi na obu rynkach" - czytamy w komunikacie URPL.

Stronie polskiej przewodniczył Grzegorz Cessak, szef URPL, natomiast meksykańskiej Pan Mario Alanis, Dyrektor Generalny ds. Międzynarodowych COFEPRIS.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, którzy wygłosili prezentacje dotyczące polskiego sektora farmaceutycznego oraz Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP), a także Ambasady Meksyku w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH