Powołano Platformę Farmaceutyczną. Przewodniczącą szefowa INFARMY

ORGANIZACJE BRANŻOWE

Autor: Pracodawcy RP   18-09-2014, 09:50

Pracodawcy RP powołali do życia Platformę Farmaceutyczną. Celem forum jest przede wszystkim wspólne wypracowywanie rozwiązań i przedsięwzięć, które będą służyć rozwojowi branży. Przewodniczącą Platformy została Dyrektor Generalna Roche Polska, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA Ewa Grenda.

Platforma Farmaceutyczna to kolejna inicjatywa Pracodawców RP. - Platformy powoływane w ramach Organizacji mają być forum dialogu i współpracy przedstawicieli pracodawców, firm oraz ekspertów środowiska farmaceutycznego - podkreśla Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Jego zdaniem tak silny i reprezentatywny podmiot okazuje się dużo lepszym partnerem dla Ministerstwa Zdrowia niż pojedyncze firmy. - Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że tworzenie Platform jest bardzo efektywne. Do udziału w najnowszym przedsięwzięciu w pierwszej kolejności zaproszone zostały innowacyjne firmy, ze względu na ich duży wkład w polskie PKB - dodał Prezydent Pracodawców RP.

Obecny podczas inauguracji PF Sławomir Neumann wyraził satysfakcję z powstania nowego, silnego partnera do dialogu z resortem zdrowia. Zwrócił również uwagę na potrzebę dołączenia do Platformy firm produkujących leki generyczne, tak aby reprezentowała ona cały sektor farmaceutyczny. Zapewnił też, że z Platformą będzie musiał się liczyć każdy Minister Zdrowia, a co najważniejsze - nie będzie obaw o to, że forsowane są partykularne interesy jednej grupy.

- Polityka zdrowotna jest jednym z najistotniejszych aspektów społeczno-gospodarczej aktywności państwa. Powołując do życia Platformę, postawiliśmy przed sobą ambitne cele. Pragniemy stymulować merytoryczny dialog między wszystkimi środowiskami będącymi częścią systemu ochrony zdrowia. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązania, które będę efektywnie wspierać jego rozwój, przynosząc bezpośrednie korzyści pacjentom - podsumowała pierwsze spotkanie szefowa Platformy Farmaceutycznej Ewa Grenda.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH