115 lat to granica biologiczna ludzkiego życia

PO GODZINACH

Autor: Rzeczpospolita/rynekaptek.pl   09-06-2017, 14:06

115 lat to granica biologiczna ludzkiego życia Do tej pory nie znaleziono ludzkiego genu, który odpowiadałby za długowieczność

Istnieją granice ludzkiej długowieczności - twierdzą biolodzy. Są przekonani, że takim punktem jest 115 rok życia.

Naukowcy z Institut de recherche Biomédicale et d'épidémiologie du sport (l'université Paris Descartes) twierdzą, że istnieje realna bariera długości życia.

Jak podaje Rzeczpospolita francuscy uczeni poddali analizie przypadki 1205 superstulatków (ukończonych 110 lat) - 125 mężczyzn oraz 1080 kobiet. Na tej podstawie doszli do wniosku, że bariera ta plasuje się na poziomie 115 lat i zaczyna być osiągana na skutek interakcji między spuścizną genetyczną, która jest elementem stałym, oraz środowiskiem naturalnym, które ulega degradacji.

Podobnego zdania jest dr Jan Vijg z Department of Genetics at the Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku. Według jego grupy badawczej limit długości życia plasuje się od 1997 roku także na poziomie 115 lat. Doszli oni do takiego wniosku, rozpatrując przypadki z okresu między 1968 i 2006 rokiem z czterdziestu krajów.

Aktualnie na całym świecie żyje około 80 superstulatków. DNA 17 osób spośród tej grupy analizował zespół, którym kieruje dr Hinco Gierman z Uniwersytetu Stanforda w Palo Alto w Kalifornii. Niestety w obrębie tej grupy naukowcy nie znaleźli rzadkich odmian genetycznych wytwarzających białka, które mogłyby tłumaczyć długowieczność tych ludzi.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH