7 kwietnia: Światowy Dzień Zdrowia

PO GODZINACH

Autor: PPOZ/ rynekaptek.pl   06-04-2018, 12:38

7 kwietnia: Światowy Dzień Zdrowia W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich - powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego” (fot. archiwum)

Każdy ma prawo do zdrowia, diagnostyki, skutecznego leczenia i najlepszej opieki zdrowotnej - mówią lekarze skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, przyłączając się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich - powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego”.

Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), od ponad 70 lat obchodzony jest co roku 7 kwietnia. Ideą święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

- Od wielu miesięcy podczas spotkań w resorcie zdrowia dyskutujemy na temat proponowanych zmian w podstawowej opiece zdrowotnej, które  - co wielokrotnie podkreślaliśmy - powinny być wprowadzane nie rewolucyjnie, ale ewolucyjnie, z uwzględnieniem obecnych możliwości poz. Wskazujemy na brak kadr medycznych oraz galopującą biurokrację – uzasadnia Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Lekarze PPOZ podkreślają, że sprawne funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej gwarantującej pacjentom dostęp do wysokiej jakości usług medycznych, uzależnione jest od opracowania długofalowej polityki na przyszłość (pozyskiwanie młodych lekarzy, zwiększenie nakładów na poz, programy profilaktyczne, polityka senioralna, zrównanie praw wszystkich chorych dzieci, itd.).

- Przed nami jeszcze wiele tematów do rozwiązania. Trzeba się nad nimi pochylić jak najszybciej, bo zgodnie z przesłaniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia „Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie”. My dążymy do tego, żeby każdy polski pacjent miał prawo do zdrowia, profilaktyki i leczenia - podkreślają lekarze PPOZ.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH