Badania: aktywne korzystanie z Facebooka wydłuża życie

PO GODZINACH

Autor: wyborcza.pl/rynekaptek.pl   02-11-2016, 14:23

Badania: aktywne korzystanie z Facebooka wydłuża życie Według badań użytkownicy Facebooka mniej chorują i żyją dłużej.

Aktywni użytkownicy Facebooka cieszą się dłuższym życiem niż ci, którzy na popularnym serwisie społecznościowym konta nie mają - czytamy na portalu wyborcza.pl.

Do takich wniosków doszedł zespół naukowców pod przewodnictwem prof. Jamesa Fowlera z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Eksperci swoje badania opublikowali w tygodniku  "PNAS". Próba badawcza była imponująca - 12 mln osób.

Naukowcy połączyli informacje dotyczące aktywności na Facebooku użytkowników z Kalifornii z informacjami zaczerpniętymi z kalifornijskiego rejestru zdrowotnego (dane osobowe zostały zaszyfrowane). Przez pół roku badali osoby urodzone w latach 1945-89.

Wykazano, że osoby mające konto na Facebooku mniej chorują i żyją dłużej niż te, których tam nie ma. Ryzyko, że umrze się w danym roku, jest u facebookowiczów o 12 proc. mniejsze w stosunku do nieobecnych w tej sieci społecznościowej. Uczeni zastrzegają jednak, że nie wzięli pod uwagę różnic w statusie społeczno-ekonomicznym badanych.

Ponadto jeśli ma się sporo znajomych, często wrzuca zdjęcia i teksty, prowadzi rozmowy z innymi użytkownikami i znajduje się wśród 30-50 proc. najbardziej aktywnych na Facebooku, to żyje się dłużej niż ci z dolnych 10 proc. Najdłuższym życiem cieszą się ci, którzy są najbardziej aktywni.

Główny autor pracy, dr William Hobbs z Uniwersytetu Północno-Wschodniego w Bostonie, twierdzi, że najpewniej aktywność na Facebooku najdłużej żyjących po prostu odzwierciedla ich bogatą, realną sieć społeczną, a ta przyczynia się do zdrowszego i dłuższego życia.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH