Badanie: kobiety silniej wierzą w miłość na całe życie

PO GODZINACH

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   06-06-2016, 15:47

Badanie: kobiety silniej wierzą w miłość na całe życie

Ponad dwie trzecie Polaków (69%) potwierdza, że spotkało w swoim życiu prawdziwą miłość. Jednocześnie przyzwolenie na „małe skoki w bok” i kontakt seksualny poza stałym związkiem jest prawie takie samo jak na „długie romanse”.

Dla Polaków szczęście rodzinne jest wartością cenioną w największym stopniu. Okazuje się,
że aż jedna czwarta ma możliwość jego zaznania, będąc w związku z prawdziwą miłością swego życia 

Dane te potwierdza badanie „Wybrane aspekty obyczajowości seksualnej Polaków”, zrealizowane w maju 2016 roku przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, seksuologa z Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji i firmę Polpharma, w 40. rocznicę wydania "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej.

Jak się okazuje, swoją drugą połówkę serca częściej spotykają kobiety niż mężczyźni (74% vs. 65%). Czy kobiety mają większe szczęście, czy zakochują się częściej, czy też może mają tendencję nazywania mniejszych uczuć większymi? - Każdy z tych powodów ma swój mniejszy bądź większy wpływ na to, jak widzimy i definiujemy szczęście, prawdziwą miłość. Po prostu kobiety i mężczyźni w chęci spotkania i doświadczania tych uczuć są bardzo podobni, ale równocześnie jesteśmy też różni – mówi prof. Zbigniew Izdebski.

Choć Polacy chcą trwałej miłości, to zdania czy można kochać raz i do końca życia są podzielone. Jedna czwarta badanych zgadza się ze stwierdzeniem, że „miłość do jednego partnera przez całe życie jest niemożliwa”, z drugiej strony co druga osoba wierzy w taką miłość.  I ponownie u kobiet wiara w jedną miłość na całe życie jest silniejsza niż u mężczyzn (56% vs. 49%).

Gdy jednak zdecydujemy się na stworzenie trwałej relacji, to większość (78%) potwierdza słuszność swej decyzji i ponownie wybrałoby swojego partnera/partnerkę. Co ciekawe, w tym wypadku mężczyźni mają mniejszą chęć do zmian niż kobiety. - W swobodnych, codziennych rozmowach mężczyźni często narzekają na swoje związki. Jednak badania wskazują, że większość z nich nie jest gotowa na zmiany i pozostaje na etapie użalania się. Ale na to składa się wiele uwarunkowań – komentuje prof. Izdebski.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH