Beacony - trafią za pracownikiem nawet do toalety

PO GODZINACH

Autor: praca.interia.pl/ rynekaptek.pl   12-12-2017, 14:06

Beacony - trafią za pracownikiem nawet do toalety Dzięki beaconom, będzie można mierzyć faktyczną aktywność personelu medycznego (fot. Pixabay)

Beacony (małe nadajniki sygnału radiowego) pozwalają bez trudu zlokalizować konkretnego pracownika w danym obiekcie czy mierzyć stopień aktywności personelu, np. lekarzy na dyżurach. Jednak czy nie powodują uprzedmiotowienia personelu?

- Dzięki beaconom, będzie można mierzyć faktyczną aktywność personelu medycznego. Dyrektor szpitala będzie wiedział, czy podczas nocnego dyżuru lekarz zaglądał do pacjentów, czy cały czas był w swojej dyżurce, a może opuścił placówkę na krótko. Nadajniki umożliwią też zlokalizowanie specjalisty, np. urologa na bloku operacyjnym w momencie, gdy będzie go szukał internista ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W innym przypadku, mogą one pomóc znaleźć konkretny sprzęt medyczny w jednej z kilku sal do ćwiczeń. Warunkiem tego będzie umiejscowiony na urządzeniu beacon - przekonuje Krzysztof Łuczak, prezes zarządu firmy technologicznej, która oferuje takie urządzenia.

Jednak adwokat Bartłomiej Raczkowski, partner w kancelarii Raczkowski Paruch, podkreśla, że wymaganie od pracownika uruchomienia w telefonie aplikacji, współpracującej z beaconami, powinno być ściśle uzasadnione. Zgodnie z obecnymi przepisami, jak również z tymi, które zaczną obowiązywać w maju 2018 roku, wkraczanie w prywatność zatrudnionego musi być proporcjonalne do zamierzonego celu.

Jeżeli jest on osiągalny w inny sposób, to wybór środków ingerujących w życie człowieka w wyższym stopniu nie będzie zgodny z prawem, a więc, jak zaznacza ekspert, w każdym przypadku pracodawca będzie musiał ocenić, czy aplikacja nie stanowi nadmiernej inwazji w prywatność pracownika.

Więcej: http://praca.interia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH