Big Data: wirtualne skuteczne lekarstwo na raka?

PO GODZINACH

Autor: JMac./money.pl/rynekaptek.pl   30-10-2015, 15:11

Big Data: wirtualne skuteczne lekarstwo na raka? Big Data potrafią zebrać niewyobrażalnie wielką liczbę informacji potrzebnych do leczenia

Lekarze twierdzą, że kluczem do leczenia raka jest genom człowieka. Jego pełna analiza pozwala zwielokrotnić szansę na wyzdrowienie. Niestety analiza genomu jest droga. Wykonanie pełnej kilkanaście lat temu kosztowało 100 mln dolarów. Z pomocą przyszły rozwiązania do analizy Big data.

Przez to analizę genomu można wykonać 10 tys. raz taniej. A dzięki ciągłemu rozwojowi technologii niedługo będzie jeszcze tańsze. W ten sam sposób komputery pomagają w leczeniu innych chorób, między innymi Parkinsona – pisze money.pl

Ale to nie tylko koszty i ekonomia pozwala na szybsze dotarcie do zasobów wiedzy i opracowania skuteczniejszych metod leczenia. Wyobraźmy sobie, ilu lekarzy, naukowców i badaczy musiałoby przewertować miliardy opracowań badawczych, żeby złożyć je w jedną całość. Ile trwałoby to lat? Dzięki analizom Big Data proces przetwarzania danych odbywa się niemalże w czasie rzeczywistym.

Jak to działa?

Big Data znajdują coraz większe zastosowanie, zwłaszcza tam, gdzie trzeba szybko przetworzyć ogromne ilości danych i zamienić je równie szybko w wiedzę i informacje.

Technologia umożliwia analizę dużych i różnorodnych zmiennych, których tradycyjne przetwarzanie byłoby zbyt trudne lub wręcz niemożliwe.

Big Data pracują w bardzo złożonych algorytmach, gdzie wartości sięgają terabajtów, czy nawet petabajtów. Ale radzą sobie także w mniejszych rozmiarach, dlatego ich zastosowanie jest tak ważne dla wielu branż, w tym medycznej i farmaceutycznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH