Duchowe uzdrowienia "na NFZ"? MZ wyjaśnia

PO GODZINACH

Autor: wp.pl, PSDU, MZ/ rynekaptek.pl   27-12-2017, 15:04

Duchowe uzdrowienia "na NFZ"? MZ wyjaśnia My nie jesteśmy oszołomami. Nie chcemy zastępować zwyczajnych lekarzy, chcemy im tylko pomóc - mówi szefowa PSDU

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko tuż przed świętami spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. Tematem rozmów miała być refundacja duchowego uzdrawiania. MZ już skomentował to zdarzenie.

Prowadziliśmy rozmowy o wprowadzeniu duchowego uzdrawiania, jako oficjalnej metody leczenia refundowanej przez NFZ - powiedziała dla portalu wp.pl członkini zarządu PSDU, Bogumiła Kubalańca.

Dodaje: - My nie jesteśmy oszołomami. Nie chcemy zastępować zwyczajnych lekarzy, chcemy im tylko pomóc. Takie metody są stosowane w wielu krajach, tylko w Polsce tak wielu ludzi jest w stosunku do nich uprzedzonych.

Według Kubalańcy metoda duchowego uzdrawiania powinna być refundowana przez NFZ: - Każdy pacjent powinien mieć możliwość skorzystania z duchowego uzdrawiania, jeżeli tylko wyrazi taką potrzebę.

Zaś na stronie PSDU pojawił się komunikat, iż "przedstawiciele Zarządu PSDU Antoni Przechrzta oraz Bogumiła Kubalańca spotkali się z v-ce Minister Zdrowia Panią Józefą Szczurek Żelazko. Celem spotkania było zapoznanie Pani Minister z metodą duchowego uzdrawiania oraz omówienie możliwości wprowadzenia tej metody do publicznej służby zdrowia. Pierwsze kroki już mamy za sobą, przełamujemy lody, okazuje się, że wiele osób w Ministerstwie i Rządzie nie wie, na czym ta metoda polega i potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii. Mam nadzieję, ze będzie więcej spotkań i że w końcu pacjenci będą mogli skorzystać z uzdrowicieli w służbie zdrowia".

Resort zdrowia umieścił już wyjaśnienia do publikacji, która ukazała się na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli.

"Wczesną wiosną 2017 r. Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli w biurze poselskim w Bochni w ramach dyżuru poselskiego. Temat rozmowy nie był wcześniej ustalany" - informuje MZ.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH