Ewa Grenda przewodniczącą Platformy Farmaceutycznej

PO GODZINACH

Autor: Luiza Jakubiak/rynekaptek.pl   28-09-2014, 14:17

Ewa Grenda przewodniczącą Platformy Farmaceutycznej

Ewa Grenda, dyrektor Roche Polska i prezes Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, została przewodniczącą nowo powołanej Platformy Farmaceutycznej.

Sławomir Neumann wyraził satysfakcję z powstania nowego, silnego partnera do dialogu z resortem zdrowia. Zwrócił również uwagę na potrzebę dołączenia do Platformy firm produkujących leki generyczne, tak aby reprezentowała ona cały sektor farmaceutyczny. Zapewnił też, że z Platformą będzie musiał się liczyć każdy Minister Zdrowia, a co najważniejsze – nie będzie obaw o to, że forsowane są partykularne interesy jednej grupy.

Szefowa Platformy przedstawiła zarys planowanych prac. Zapewniła również, że będzie próbowała zbudować jak najsilniejszą reprezentację firm i liczy na owocną współpracę z resortem zdrowia.

- Polityka zdrowotna jest jednym z najistotniejszych aspektów społeczno-gospodarczej aktywności państwa. Powołując do życia Platformę, postawiliśmy przed sobą ambitne cele. Pragniemy stymulować merytoryczny dialog między wszystkimi środowiskami będącymi częścią systemu ochrony zdrowia. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązania, które będę efektywnie wspierać jego rozwój, przynosząc bezpośrednie korzyści pacjentom – podsumowała pierwsze spotkanie Platformy Farmaceutycznej Ewa Grenda.

W inauguracyjnym spotkaniu Platformy Farmaceutycznej wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomir Neumann oraz przedstawiciele innowacyjnego sektora farmaceutycznego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH