Fundacja Urtica Dzieciom: działa już 20 lat

PO GODZINACH

Autor: Urtica/ rynekaptek.pl   20-11-2017, 12:41

Fundacja Urtica Dzieciom: działa już 20 lat Jubileuszowa gala, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi, odbyła się 16 listopada br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym

Fundacja Urtica Dzieciom zebrała 424 120 zł podczas jubileuszowej gali podsumowującej 20. lecie istnienia. Z pieniędzy zostanie sfinansowany m.in. zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych.

Jubileuszowa gala, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi, odbyła się 16 listopada br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Cały dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.

Cały katalog zobaczyć można na: http://www.urticadzieciom.pl/#n_331-katalog-prac--urtica-dzieciom-2017.

Projekt Urtica Dzieciom od 1997 roku wspiera dziecięce oddziały onkologiczne i hematologiczne w Polsce. W 2009 roku partnerem projektu została DOZ Fundacja Dbam o Zdrowie, a działalność rozszerzono o warsztaty połączone z czytaniem bajek na terenie współpracujących szpitali.

Aktualnie z pomocy korzysta 18 placówek szpitalnych. Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek oraz prof. Jerzy Stuhr. Mianownikiem akcji polegającej na organizacji warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria” w szpitalach, jest doroczna aukcja charytatywna, podczas której licytowane są obrazy stworzone przez najmłodszych pacjentów oddziałów onkologii i hematologii.

Cały dochód ze sprzedaży trafia do szpitali w formie m.in. specjalistycznego sprzętu medycznego oraz umożliwia organizację wakacyjnych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i ich rodziców Urtica Dzieciom Camp.

W tym roku, dzięki wsparciu darczyńców, aż 90 osób mogło skorzystać z bezpłatnych wyjazdów do krakowskiego Centrum Psychoonkologii Unicorn, uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych z psychoonkologiem, zajęciach z dietetykiem, instruktorem ruchu czy codziennych zabawach z animatorem. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH