Fundusz Venture Inc angażuje się w projekt rozwoju platformy do analizy danych genetycznych

PO GODZINACH

Autor: InnerValue Investor Relations/rynekaptek.pl   23-03-2018, 14:47

Fundusz Venture Inc angażuje się w projekt rozwoju platformy do analizy danych genetycznych Fundusz widzi obiecujące perspektywy rynku genetyki (Fot. Archiwum)

Fundusz Venture Inc, który inwestując głównie w projekty, które mają szansę na bardzo dynamiczny rozwój, obejmie 40 proc. udziałów spółki Intelliseq, zajmującej się rozwojem autorskiej platformy do analizy genomów - podano w komunikacie.

W ubiegłym roku ta bioinformatyczna firma została jednym z pierwszych partnerów globalnej platformy dystrybucji danych genetycznych Helix. To kolejna inwestycja funduszu w obszarze ochrony zdrowia, po wejściu w Inno Gene i Infermedica - podano w komunikacie przesłanym przez InnerValue Investor Relations do redakcji.

Intelliseq skupia się przede wszystkim na rozwoju dedykowanej dla medycyny precyzyjnej platformy "GeneTraps" oraz oprogramowania mobilnego na platformę Helix.com.

- Zdecydowaliśmy się zaangażować w Intelliseq, ponieważ widzimy ogromny potencjał wykorzystania osiągnięć genetyki w życiu codziennym oraz wysokie kompetencje i determinację całego zespołu. Kierunek rozwoju firmy potwierdziło rozpoczęcie współpracy z amerykańską platformą Helix, wokół której powstaje wyjątkowy ekosystem firm tworzących aplikacje mobilne do analizy ludzkiego genomu - powiedział Maciej Jarzębowski, prezes Venture Inc.

Jak dodał, obiecujące perspektywy rynku genetyki konsumenckiej pokazuje choćby fakt, że podczas ostatniej rundy finansowania Helix pozyskał 200 milionów dolarów na rozwój, a wśród inwestorów znaleźli się Ilumina czy fundusz DFJ Growth.

Intelliseq został założony w 2014 roku przez ekspertów w dziedzinie genetyki, biologii molekularnej i genomiki obliczeniowej.

W zespole są także statystycy, matematycy, deweloperzy i neuropsychologowie. Od ubiegłego roku spółka oferuje w sprzedaży na platformie Helix aplikację "MyTraits Sport", która analizuje warianty genetyczne związane z różnymi aktywnościami sportowymi. Na podstawie odczytu DNA z próbki śliny, aplikacja dostarcza użytkownikowi spersonalizowane rekomendacje m.in. odnośnie predyspozycji sportowych oraz ćwiczeń, które pozwolą spalić tkankę tłuszczową w bardziej efektywny sposób.

- Nie mamy wątpliwości, że segmenty biotech czy healthtech to jedne z najbardziej perspektywicznych obszarów rynku, których rozwiązania już wkrótce staną się stałym elementem naszego codziennego życia, w znaczący sposób poprawiając jego jakość. Nie wykluczamy zatem, że w przyszłości zaangażujemy się w kolejne projekty z pogranicza szeroko rozumianej medycyny i technologii - stwierdził Jarzębowski.

Venture Inc działa w formule funduszu venture capital inwestując głównie w projekty, które mają szansę na bardzo dynamiczny rozwój i wejście na rynki globalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH