Indie: zbiera niepotrzebne leki i daje je potrzebującym

PO GODZINACH

Autor: wp.pl/ rynekaptek.pl   05-08-2015, 12:45

Indie: zbiera niepotrzebne leki i daje je potrzebującym

Staruszek, który dawniej pracował jako technik w banku krwi, teraz puka do domów ludzi i czy nie mają na zbyciu leków, które wcześniej czy później i tak by wyrzucili – poinformował „The Independent”.

Pozyskane w ten sposób preparaty trafiają w ręce potrzebujących, których nie stać na wizytę w aptece.

Mężczyzna podkreśla, że szczególnie duże zapotrzebowanie występuje na kosztowne preparaty, które przepisywane są na receptę. Wiele osób ma ich w domach mnóstwo. Wszystkie zebrane środki trafiają potem do bazy, z której są dystrybuowane bezpłatnie wśród biednych.

Omkar Nath działa w ten sposób już od sześciu lat. Po zebraniu lekarstw, Hindus starannie wprowadza wszystkie zgromadzone środki do katalogu. Znajdują się w nim informacje na temat nazwy leku, jego producenta oraz terminu ważności. Do dalszego obiegu trafiają tylko te preparaty, których użycie nie zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. 

Hindus zbiera nie tylko ratujące życie leki, ale też przedmioty służące niepełnosprawnym albo osobom, które podupadły na zdrowiu. Szacuje się, że wartość leków oraz sprzętu zgromadzonego w magazynie przekracza kilkadziesiąt tysięcy dolarów. W ciągu miesiąca przekazuje on biednym leki, które warte są ok. 9 tysięcy dolarów (ok. 34 tys. złotych).

Na pomoc mogą liczyć tylko te osoby, które dysponują ważną receptą wypisaną przez lekarza.

Więcej: http://facet.wp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH