Lekarze podziękują Mieszkowi I za przyjęcie chrztu Polski?

PO GODZINACH

Autor: wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   05-10-2016, 15:46

Lekarze podziękują Mieszkowi I za przyjęcie chrztu Polski? Samorząd lekarzy i dentystów zamierza w najbliższy weekend świętować w Gnieźnie 1050. rocznicę Chrztu Polski

Do lekarzy dotarła niedawno treść projektu "Deklaracji uczestników Uroczystego Posiedzenia Organów Naczelnej Izby Lekarskiej", której tekst został zaakceptowany przez Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Deklaracja miałaby zostać przyjęta 7 października w Gnieźnie - informuje Gazeta Wyborcza.

Samorząd lekarzy i dentystów zamierza w najbliższy weekend świętować w Gnieźnie 1050. rocznicę Chrztu Polski przyjmując memoriał będący podziękowaniem "naszym przodkom za podjętą w 966 roku historyczną decyzję".

Zgodnie z zapisami projektu tego dokumentu lekarze mieliby zadeklarować "niezłomne trwanie przy normach etycznych przekazanych nam przez ojców medycyny", "ochronę humanistycznych wartości w wykonywaniu naszego zawodu", "rzetelność naukową i stałe doskonalenie naszej wiedzy i umiejętności, aby jak najlepiej nieść pomoc naszym pacjentom".

Wśród krakowskich lekarzy pomysł wzbudza jednak kontrowersje: zamierzają jechać tylko nieliczni, większość go oprotestowała. Lekarze nie widzą powodu, dla którego mieliby składać ogólnikowe deklaracje i powielać zawodowe przysięgi, które złożyli w momencie otrzymanie dyplomu.

Zwracają uwagę, że do wierności normom etycznym, rzetelności w pracy i właściwego podejścia do pacjentów zobowiązuje ich kodeks etyki lekarskiej i przysięga Hipokratesa.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH