Łódzka OIA farmaceutami-sportowcami stoi

PO GODZINACH

Autor: OIA Łódź/ rynekaptek.pl   27-09-2017, 15:05

Łódzka OIA farmaceutami-sportowcami stoi Osiągnięcia farmaceutów dostrzeżone przez Izbę

Sportowy duch jest w łódzkich aptekarzach. Do takiej konstatacji skłaniają osiągnięcia farmaceutów reprezentujących Okręgową Izbę Aptekarską w Łodzi w zawodach sportowych organizowanych we wrześniu, którymi szczyci się Izba na swojej stronie.

W VI Żeglarskich Mistrzostwach Polski Aptekarzy, które odbyły się w dniach 7-9 września na mazurskim jeziorze Kisajno załoga płynąca jako jedna z dwóch, pod banderą Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi, dowodzona przez magistra Wiktora Napiórę zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy zdobyli dla OIA w Łodzi tytuł Mistrza Polski w Żeglarstwie, otrzymując jako trofeum "Puchar Prezesa NRA". Załodze tej przypadły także inne nagrody w pozostałych klasyfikacjach.

W niecałe dwa tygodnie później, 16 września odbył się w Łęczycy I Puchar Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi.
Zwycięzcą tego turnieju został zespół farmaceutów-piłkarzy reprezentujących Okręgową Izbę Aptekarską w Łodzi.

23 września odbyła się w Józefowie k/Warszawy II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Maratonie MTB, których współorganizatorem była OIA w Łodzi. Z uznaniem odnotowano liczny udział w tych zawodach farmaceutów z OIA w Łodzi. Wymownym tego przykładem jest udział w zawodach dr Jana Szuszkiewicza, członka Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi, który w swojej kategorii wiekowej zajął wysokie miejsce.

Wszystkim farmaceutom - sportowcom gratulujemy!

Przy okazji - 10 czerwca 2018 roku odbędzie się I BIEG w Łodzi, w lesie łagiewnickim. Organizatorem tytularnym biegu są izby zrzeszające przedstawicieli zawodów medycznych, w tym OIA w Łodzi.