Małżeństwo wydłuża życie mężczyznom?

PO GODZINACH

Autor: PAP/rynekaptek.pl   13-02-2017, 15:46

Małżeństwo wydłuża życie mężczyznom? Mężczyźni pozostający w związku małżeńskim żyją prawie 10 lat dłużej niż pozostali

Naukowcy z USA twierdzą, że małżeństwo przynosi mężczyznom same korzyści. Nie dość, że są bardziej zadowoleni z życia to jeszcze mogą się nim cieszyć znacznie dłużej niż panowie żyjący samotnie.

Mężczyźni pozostający w związku małżeńskim żyją prawie 10 lat dłużej niż pozostali. Ponadto cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym oraz są szczęśliwsi - 43 proc. z nich podaje, że czuje się bardzo szczęśliwa.

Single i panowie w nieformalnych związkach "kipią" szczęściem o wiele rzadziej - za bardzo szczęśliwych uznaje się jedynie 20 i 24 proc. respondentów.

Co więcej, żonaci mężczyźni są bardzo zadowoleni z seksu - ponad połowa z nich deklaruje, że zbliżenia z partnerką dostarczają im ogromnej satysfakcji. Wśród singli i panów żyjących "na kocią łapę" odsetek osób zadowolonych z seksu jest znacznie mniejszy - odpowiednio 36 i 39 proc.

Autorzy artykułu opublikowanego przez Instytut Badań nad Rodziną w Charlottesville (USA) podają, że żonaci mężczyźni mogą liczyć na od 10 do 40 proc. wyższe pensje niż ich samotni rówieśnicy. Ponadto posiadają bardziej stabilne zatrudnienie, więcej oszczędzają i więcej posiadają - mają wyższy status socjoekonomiczny.

- Małżeństwo przynosi wiele korzyści, zarówno mężczyznom, jak i kobietom - podsumowuje krótko Nicholas H. Wolfinger, jeden z badaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH