Marsz Wkurzonych Kobiet. Idzie o aborcję

PO GODZINACH

Autor: wyborcza.pl, PAP/ rynekaptek.pl   15-09-2016, 12:07

Marsz Wkurzonych Kobiet. Idzie o aborcję Kobiety wyjdą na ulicę w obronie swoich praw

Partia Razem organizuje Marsz Wkurzonych Kobiet, który odbędzie się 18 września w Częstochowie. Jego celem jest zwrócenie uwagi na próby zaostrzenia restrykcyjnego już - zdaniem organizatorów - prawa antyaborcyjnego w Polsce.

18 września o godz. 12.45 z częstochowskiego pl. Daszyńskiego wyruszy w stronę "Biegana" Marsz Wkurzonych Kobiet - informuje częstochowskie wydanie portalu wyborcza.pl.

Kobiety będą protestować w sprawie ustawy o aborcji i próby jej zaostrzenia oraz w sprawie utrudnionego dostępu do tzw. pigułki "dzień po". Oburzenie kobiet powoduje także łagodność polskiego wymiaru sprawiedliwości wobec sprawców gwałtów.

"Mamy dość prób zaostrzenia bardzo restrykcyjnej ustawy przez prawicowych fundamentalistów i skazania nas na bycie ściganymi jak przestępczynie za chęć ochrony własnego życia!" - piszą organizatorzy.

Jak wcześniej informowaliśmy, 13 września br. przedstawiciele Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" - organizacji zaangażowanych w stworzenie projektu ustawy mającego wprowadzić całkowity zakaz aborcji, zorganizowali konferencję prasową.

Podczas spotkania mówili, że celem zmiany ustawodawstwa jest "realizacja zasady równości wobec prawa i zakończenie prawnej dyskryminacji ludzi w prenatalnym okresie rozwoju".

Autorzy projektu chcą zlikwidować zapis zezwalający na aborcję w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety. W ich opinii powoduje on, że lekarze czują się zwolnieni z szukania najlepszych rozwiązań - ratujących i matkę, i dziecko.

Są też za likwidacją przesłanki zagrożenia zdrowia kobiety, ponieważ "nie ma uzasadnienia poświęcanie życia dziecka dla ratowania zdrowia matki, bo życie jest wartością najwyższą".

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH