Minister Zdrowia należy do słynnego bractwa Arkonia

PO GODZINACH

Autor: PAP/rynekaptek.pl   12-01-2018, 11:53

Minister Zdrowia należy do słynnego bractwa Arkonia Prof. Szumowski należy do słynnego bractwa Arkonia (Fot. Archiwum)

Nowy minister zdrowia należy do jednego ze stowarzyszeń akademickich - bractwa Arkonia. Pełni tam wysoką funkcję filistra. Jakimi wartościami kieruje się ta organizacja?

Prof. Szumowski należy do słynnego bractwa Arkonia. To "apolityczne stowarzyszenie studenckie o charakterze ideowo-wychowawczym" - informuje wp.pl.

Jak czytamy na stronie internetowej bractwa, jego dewizą jest hasło "Veritate ac labore", czyli "Prawdą a pracą". Bractwo opiera swoje działanie na trzech filarach: przyjaźń, praca nad sobą i patriotyzm.

Na stronie bractwa możemy przeczytać, że arkon "moralne wartości kultury chrześcijańskiej przyjmuje jako drogowskaz swojego postępowania" oraz że "postrzega on sprzeczność tych ideałów z szerzącymi się współcześnie postawami permisywizmu, dwulicowości i relatywizmu moralnego".

Dalej czytamy, że arkon "rzetelną pracę zawodową i społeczną, której ideał obcy jest dążeniom materialistycznym, traktuje jako wartość i swój obowiązek" oraz "jest wolny od niechęci i uprzedzeń w stosunku do ludzi innych narodów i religii" i "tolerancyjny wobec wszystkich kierunków polskiej myśli politycznej, które nie są sprzeczne z Ideologią Arkonii".

"Deklaracja Ideowa Arkonii" mówi, że jej członkowie za naczelne zadanie stawiają sobie miłość i poświęcenie dla ojczyzny.

Bractwo Arkonia to stowarzyszenie studenckie zarejestrowane w Warszawie w roku 1990. Dwa lata później zaczęło przyjmować członków. W strukturze bractwa najwyżej stoi prezydium (z prezesem i władzami); wysoko w hierarchii jest też "Związek Filistrów Arkonii" z własną strukturą władz. Minister zdrowia - według informacji wp.pl - jest właśnie filistrem (ale nie ma go we władzach).

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH