Muzeum w Praszce wystawia historię farmacji

PO GODZINACH

Autor: radiozw.com.pl/ rynekaptek.pl   13-02-2015, 11:25

Muzeum w Praszce wystawia historię farmacji

Buteleczki na lekarstwa i komponenty, pigulnice, moździerze, wagi i stare recepty - to wszystko można zobaczyć w muzeum w Praszce (woj. opolskie) na wystawie "Historia Farmacji".

- Wystawa w naszym muzeum podzielona jest na dwie części. W części pierwszej na planszach można zapoznać się z historią farmacji od czasów antycznych po czasy współczesne, z osiągnięciami, z wynalazkami, z pracą farmaceutów w różnych epokach - opowiada Zbigniew Szczerbik, kustosz wystawy.

- Część druga to część, w której pokazujemy narzędzia, którymi posługiwali się farmaceuci, aptekarze w codziennej pracy, ponieważ kiedyś w aptekach praktycznie wszystkie lekarstwa wykonywano na miejscu. Mamy też buteleczki ze składnikami, stare wagi apteczne - opowiada Szczerbik.

Na wystawie można też obejrzeć fragment kolekcji recept lekarskich, w szczególności tych wystawianych przez lekarzy z Praszki i okolic oraz sygnatur aptecznych.

- Kolekcja naszych sygnatur aptecznych podzielona jest też na dwie części: są to sygnatury apteczne z Praszki, ale mamy także bardzo ciekawą kolekcję sygnatur pochodzących z różnych terenów, m.in. z historycznej ziemi wieluńskiej. Mamy sygnatury z aptek z Wielunia, z Rudnik czy ze Skomlina. Wszystkie pochodzą z przełomu XIX i XX wieku - dodaje kustosz.

Wystawę można oglądać w Muzeum w Praszce do 26 kwietnia.

Więcej: http://www.radiozw.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH