Oświadczenie ws. trefnej zrzutki na chorego

PO GODZINACH

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   11-07-2017, 09:04

Oświadczenie ws. trefnej zrzutki na chorego Platforma zgłosiła podejrzenie oszustwa

W związku z coraz liczniejszymi podejrzeniami o nieuczciwość w stosunku do organizatora zbiórki #bojesieciemnosci pana Michała Sinieckiego, Zarząd Zrzutka.pl sp. z o.o informuje o podjętych krokach zmierzających do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz działań zabezpieczających przed ponownym ich wystąpieniem.

Wczoraj informowaliśmy o zorganizowanej zbiórce pieniędzy na chorego chłopca, który rzekomo cierpiał na nowotwór oczu. Zebrano ponad pół miliona złotych. Jak się okazuje, najprawdopodobniej była to jednak próba wyłudzenia pieniędzy, a takiego pacjenta w ogóle nie ma.

Przedstawiciele platformy Zrzutka.pl, na której zostało zamieszczone ogłoszenie o akcji #bojesieciemnosci, 10 lipca złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa oraz podjęli współpracę z organami ścigania, celem jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy oraz ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności organizatora akcji.

- Bardzo ubolewamy nad faktem, że ta zbiórka, pomimo działających zabezpieczeń na naszej platformie, przypuszczalnie okazała się być oszustwem. Przez to może ucierpieć wielu ludzi dobrej woli - darczyńców, wspierających akcję znanych i popularnych osób, m.in. sportowców, aktorów czy polityków, ale także my sami – tłumaczy Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl.

- Jest nam tym bardziej przykro z tego powodu, że skutki mogą okazać się bardzo negatywne dla całej idei crowdfundingu i charytatywności w Polsce. Pragniemy podkreślić, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację oraz wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia na naszej platformie, aby chronić naszych użytkowników  – dodaje Chołast.

Zarząd Zrzutka.pl podkreśla, że platforma umożliwia samodzielne organizowanie zbiórek pieniężnych na dowolnie wybrany cel, a charytatywność to tylko jeden z nich, co ważne za darmo i bez prowizji.

- Całość idei platformy bazuje na zaufaniu i uczciwości oraz oferowaniu internautom darmowych zbiórek - zrzutek. Dotychczas, internauci za pośrednictwem naszego narzędzia zorganizowali ponad 43 tys. zrzutek, na łączną kwotę ponad 18 mln złotych, dzięki czemu tysiące osób otrzymało darmową pomoc – informuje Chołast.

Dotychczasowy system chroniący przed wyłudzeniami i nieuczciwymi osobami działający na platformie, na który składa się kilka metod weryfikacji i zabezpieczeń, a także możliwość zgłaszania nadużyć przez użytkowników, prawdopodobnie w tym przypadku okazał się być niewystarczający.

Zarząd Zrzutka.pl poinformował organizatora zbiórki #bojesieciemnosci o możliwości łatwego i szybkiego zwrócenia pieniędzy, za pośrednictwem platformy, wszystkim darczyńcom.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH