Pan Stefan ważył się w aptece. Ekspert odradził ściąganie spodni

PO GODZINACH

Autor: JMac./Kurier Lubelski/rynekaptek.pl   17-11-2015, 15:40

Pan Stefan ważył się w aptece. Ekspert odradził ściąganie spodni Ekspert radzi, by podczas ważenia się w aptece nie ściągać spodni

Pan Stefan regularnie odwiedza swoją aptekę w Lublinie. Często się tam waży. Jak sam mówi, nigdy nie miał problemów, a tu nagle go „potraktowano, jak zboczeńca”. Farmaceutkom z apteki nie spodobało się to, że klient rozebrał się do pomiaru swojej wagi.

Pan Stefan regularnie przychodzi do jednej z lubelskich aptek, by dokonać pomiarów swojej wagi.

- Zawsze wszystko odbywało się w jak najlepszym porządku, jednak w poniedziałek zostałem potraktowany jak jakiś zboczeniec - skarży się Kurierowi Lubelskiemu. - A ja po prostu nie chciałem się ważyć w całym ubraniu - wyjaśnia.

Jegomość założył pod swoje ubranie krótkie sportowe spodenki i koszulkę z krótkim rękawem. Kiedy zaczął się rozbierać do stroju sportowego został zrugany przez pracownice apteki, które zabroniły mu publicznego obnażania się i zagroziły wezwaniem policji.

W sprawie przypadku pana Stefana wypowiedzieli się eksperci z UMCS.

Dr Barbara Smoczyńska uważa, że mężczyzna nie zrobił czegoś bardzo niewłaściwego, jednakże naruszył pewien zwyczaj panujący w naszym kraju.

- Kobietom miało prawo nie spodobać się to, że ktoś w aptece ściąga spodnie przy klientach - dodaje prof. Ryszard Radzik z UMCS.

Inni eksperci są podobnego zdania. Zauważają też, że niektórzy, zwłaszcza starsi wiekiem klienci czują się w miejscach publicznych, które często odwiedzają, jak u siebie. Ich zachowania mogą być niekiedy odstające od ogólnie przyjętych, czy też akceptowalnych zasad, ale  - niezależnie od sytuacji - pracownicy powinni zachować wobec nich asertywnie, nie robiąc sensacji. szczególnie w sytuacjach, gdy zachowanie klienta nie jest agresywne i nie stwarza zagrożenia bezpieczeństwa.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH