PMM: syryjskie dzieci czekają na pomoc

PO GODZINACH

Autor: krakow.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   13-02-2017, 15:06

PMM: syryjskie dzieci czekają na pomoc Tysiące dzieci z Syrii wymagają natychmiastowego specjalistycznego leczenia

Syryjskie dzieci wciąż czekają na pomoc, niektóre z nich w tureckich szpitalach. Potrzebne są im leki, ale także operacje, których na miejscu nie można przeprowadzić – mówią działaczki Polskiej Misji Medycznej.

Małgorzata Olasińska-Chart i Ewa Piekarska z Polskiej Misji Medycznej właśnie wróciły z Turcji, gdzie rozmawiały z lekarzami na temat leczenia dzieci z Syrii. O tym jak udało im się zorganizować pomoc dla najmłodszych ofiar wojny w Syrii, opowiedziały w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Działaczki potwierdzają, że tysiące syryjskich dzieci przebywa obecnie w szpitalu na granicy turecko-syryjskiej, w Cilvegozu. Czekają tam na specjalistyczną pomoc medyczną.

Organizacji udało się w ostatnim czasie zakupić i przekazać leki dla dwóch szpitali, w zachodnim Aleppo i w prowincji Idlib.

- Lekarstwa, które mogliśmy kupić w Turcji - antybiotyki, leki rozkurczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe, gastryczne, także zestawy witamin dla dzieci, lekarze zawiozą do dwóch syryjskich szpitali w Aleppo i Idlib. Zapas wystarczy na dwa miesiące – wyjaśnia Ewa Piekarska.

Działaczka przyznała, że nie udało się kupić leków do miejscowej anestezji, bo Turcja wprowadziła zakaz ich sprzedaży i wywożenia z kraju.

PMM stara się także o zabranie ciężko chorych dzieci na leczenie do Polski. Swoją pomoc zaoferowały m.in. władze Krakowa, jednak ostateczną decyzję o tej pomocy podejmie polski rząd.

Więcej: http://krakow.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH