Polak w Meksyku: kosztowne leczenie bez ubezpieczenia

PO GODZINACH

Autor: TVN24/ rynekaptek.pl   08-02-2016, 14:23

Polak w Meksyku: kosztowne leczenie bez ubezpieczenia Przy wyjazdach zagranicznych warto wykupić ubezpieczenie

Stanisław Nowicki ostatni tydzień stycznia spędził z rodziną na urlopie w Meksyku. Niestety, tuż przed powrotem do Polski dostał udaru mózgu. Meksykański szpital udzielił pacjentowi bardzo profesjonalnej pomocy.

Na koniec Meksykanie wystawili jednak za tygodniowy pobyt pana Stanisława w szpitalu rachunek. Na 105 tysięcy dolarów - informuje TVN24.

Rodzina pacjenta nie ma co liczyć na tak dużą pomoc ubezpieczyciela, bowiem wykupiony standardowy pakiet nie pokrywa takich kosztów. Dlatego teraz najbliżsi pana Stanisława rozpaczliwie szukają pomocy.

Tymczasem koszt pobytu pana Stanisława w szpitalu z każdym dniem rośnie. Ponadto pacjenta trzeba teraz przewieźć do Polski, a ponieważ leży pod respiratorem może być przewieziony z Meksyku tylko specjalnie w tym celu wynajętym samolotem medycznym, którego koszt wynosi co najmniej 82 tys. euro.

Łącznie wychodzi prawie 800 tys. zł za tydzień w szpitalu i transport do Polski. - Po usłyszeniu tej kwoty prawie stanęło mi serce - mówi stacji TVN24 Andrzej Kumorowicz, zięć Stanisława Nowickiego.

- Nie jesteśmy w stanie tego zapłacić i nigdy nie będziemy. Oczekujemy na pomoc Ministerstwa Zdrowia, biura podróży, które powinno pomóc nam sprowadzić tatę do kraju - mówi Justyna Kumorowicz, córka Stanisława Nowickiego.

W biurze TUI aż 60 proc. klientów nie wykupuje dodatkowego ubezpieczenia. A wśród tych, którzy decydują się na wyjazd last minute nie wykupuje aż 80 procent. W innych biurach jest podobnie.

Jak tłumaczy Ireneusz Gołąbek z biura podróży TUI, klienci na każdym etapie podróży są zachęcani do dodatkowego ubezpieczenia. W tym wypadku takie ubezpieczenie kosztowało 90 zł, na jego zakup jednak się nie zdecydowano.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH