Polska Misja Medyczna podsumowuje pomoc w Myanmarze

PO GODZINACH

Autor: PMM/ rynekaptek.pl   27-02-2018, 14:54

Polska Misja Medyczna podsumowuje pomoc w Myanmarze Polska Misja Medyczna w ramach realizowanego projektu przeprowadziła szkolenia dla 90 położnych i akuszerek z tematu zdrowia okołoporodowego i WASH (fot. archiwum)

Ośrodek zdrowia dla 1600 pacjentów miesięcznie, opieka medyczna i darmowe leki dla 600 dzieci i 400 kobiet w ciąży, szkolenia dla położnych i akuszerek oraz przyszłych matek, szczepienia dla młodzieży - to efekty 7 miesięcy działań Polskiej Misji Medycznej w okręgu Wakema Township w delcie rzeki Irawadi. Projekt jest kontynuowany w 2018 roku.

- Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do kobiet w ciąży, matek w okresie poporodowym oraz dzieci z terenów wiejskich. Początkowo było to dla nas duże wyzwanie, ponieważ nie mieliśmy wcześniej doświadczenia w tym obszarze kulturowym, ale po dwóch latach działań w Mjanmie (dawna Birma) i ich efektach wiemy, że mają one sens - mówi Magdalena Komperda, koordynatorka projektu.

Projekt '' - działania położniczo-edukacyjne, działania medyczne oraz WASH w regionie delty Irawadi'' był realizowany od maja do grudnia 2017 r. i obejmował działania edukacyjne w obszarze położnictwa i higieny oraz bezpośrednią pomoc medyczną: badania i szczepienia.

Niska liczba wykwalifikowanego personelu medycznego, trudności z dotarciem do wielu wiosek położonych w delcie rzeki, szczególnie w porze deszczowej, niska świadomość zdrowotna - to najważniejsze trudności, z jakimi mierzą się przyszłe matki. Dlatego też 85 proc. kobiet w ciąży decyduje się na poród w domu.

Polska Misja Medyczna w ramach realizowanego projektu przeprowadziła szkolenia dla 90 położnych i akuszerek z tematu zdrowia okołoporodowego i WASH. Zorganizowała również szkolenia dla 200 kobiet oczekujących dziecka z zakresu zdrowia w trakcie ciąży, opieki nad noworodkiem i metod antykoncepcyjnych.

PMM zapewniła również opiekę medyczną oraz dostęp do darmowych leków ponad 600 dzieciom oraz około 400 kobietom w ciąży. Zaszczepiliśmy 280 dzieci w wieku szkolnym przeciw WZW typu B. By poprawić dostęp do opieki położniczej w obszarze Wakema Township zbudowany został lokalny ośrodek zdrowia wyposażony w salę porodową.

Ośrodek przyjmuje 1 600 pacjentów miesięcznie. Składa się z poczekalni dla pacjentów, gabinetu medycznego, pomieszczenia dla pielęgniarki, magazynu medycznego i porodówki. Wyposażony jest w system sanitarny, własną studnię, zbiornik wodny na dachu budynku i prąd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH