Radłów: „Apteka pod Gwiazdą” po 125 latach zakończyła działalność

PO GODZINACH

Autor: gminaradlow.pl/rynekaptek.pl   22-01-2016, 13:31

Radłów: „Apteka pod Gwiazdą” po 125 latach zakończyła działalność "Apteka pod Gwiazdą" w Radłowie istniała 125 lat. Fot. Arch. gm. Radłów

18 stycznia 2016 r. w siedzibie radłowskiej biblioteki odbyła się uroczystość Jubileuszu 125-lecia istnienia, funkcjonowania i zakończenia działalności „Apteki pod Gwiazdą” (1891-2016) założonej i prowadzonej przez rodzinę Kozickich.

Niezwykłą oprawę miała uroczystość jubileuszowa 125-lecia działalności radłowskiej „Apteki pod Gwiazdą”. Licznie przybyła publiczność miasta i gminy składała zasłużone podziękowania i gratulacje mgr farm. Bolesławie Kozickiej – pisze portal gminaradlow.pl.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnej władzy jak również kierownicy ośrodków zdrowia.

Burmistrz miasta, Zbigniew Mączka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Kapera w okolicznościowym adresie napisali:

"W imieniu własnym, a przede wszystkim mieszkańców naszego miasteczka i gminy z pełnym szacunkiem i satysfakcją składamy na Pani ręce wyjątkowe podziękowania za lata piękniej służby mieszkańcom oraz współtworzenie najszlachetniejszej historii Radłowa.

Dzisiejsze spotkanie, to symboliczny ukłon w stronę Pani, Rodziny oraz Współpracowników, którzy tworzyli i wypełniali przez dziesięciolecia zawód aptekarza w sposób wyjątkowy, służąc swoim pacjentom radą i pomocą, dzięki czemu było to miejsce tętniące życiem.

Serdecznie dziękujemy za wieloletnią troskę o to, co dla każdego człowieka jest najcenniejsze - zdrowie. Pani poziom pracy i tworzone dobro wokół siebie zapamiętamy na zawsze, a 125-letnia historia zacnej apteki zapisze się na trwale w historii Radłowa.

Mimo że apteka kończy swoją długoletnią działalność, nad miejscem gdzie miała swą siedzibę wciąż będzie świecić najjaśniejsza gwiazda, która przypominać nam będzie o wspaniale funkcjonującej "Aptece pod Gwiazdą".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH