Raport: kobiety w zarządach wciąż stanowią mniejszość

PO GODZINACH

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   13-07-2017, 15:48

 Raport: kobiety w zarządach wciąż stanowią mniejszość W sektorze farmaceutyczny kobiety zasiadające w zarządach stanowią 23 procent

Z analizy przygotowanej przez firmę doradczą Deloitte wynika, że kobiety nadal stanowią zdecydowaną mniejszość w zarządach i radach nadzorczych firm. Jaki jest udział kobiet w sektorze farmaceutycznym?

Z piątej edycji raportu „Women in the Boardroom: A Global Perspective” firmy Deloitte wynika, że kobiety globalnie zajmują 15 proc. miejsc w zarządach, o 3 proc. więcej niż dwa lata wcześniej - podaje portal money.pl.

Analiza Deloitte obejmuje również podział na poszczególne branże. Najwięcej kobiet zasiada w zarządach europejskich firm reprezentujących sektor dóbr konsumenckich (25 proc.), sektor finansowy (24 proc.) oraz sektor medyczny i farmaceutyczny (23 proc.).

W Polsce kobiety mają 15,2 proc. udziału w radach nadzorczych i stoją na czele 6,3 proc. zarządów firm spośród ponad 480 spółek giełdowych z rynku głównego.Tylko jedna czwarta z nich wdrożyła politykę różnorodności, odnoszącą się do składu zarządu, rady nadzorczej oraz kluczowych stanowisk w firmie.

Więcej: http://www.money.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH