Seniorzy, nie dajcie się oszukać

PO GODZINACH

Autor: brzeg24.pl/ rynekaptek.pl   17-12-2015, 14:06

Seniorzy, nie dajcie się oszukać Starsze osoby łatwo padają ofiarą oszustów

Na wnuczka, na policjanta, na hydraulika lub na służbę zdrowia – to tylko kilka technik oszukiwania osób starszych.

Tylko na przełomie listopada i grudnia br. na terenie powiatu brzeskiego zostało w ten sposób poszkodowanych kilka osób, a łupem złodziei padło ponad 40 tys. złotych.

W jednym z przypadków do mieszkanki Brzegu zapukały dwie kobiety, które podały się za "pracownice służby zdrowia".

Podczas gdy jedna z nich prezentowała usługi medyczne, druga plądrowała mieszkanie w poszukiwaniu pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Ostatecznie starsze małżeństwo zostało okradzione na kwotę 5 600 złotych.

Zaledwie 10 dni później doszło do identycznej sytuacji – dwie kobiety podające się za pracowników przychodni skradły z mieszkania 7 500 złotych oraz dowód osobisty.

Z kolei mieszkanka Lewina Brzeskiego padła ofiarą oszusta, który podał się za funkcjonariusza policji, prowadzącego sprawę rzekomego potrącenia trzech osób przez jej syna. Przed karą więzienia miały go uratować pieniądze przekazane rodzinom poszkodowanych w wypadku drogowym - 40 tys. zł. Kobiecie udało się zebrać i przekazać oszustom ponad 27 tys. zł.

Oszuści żerują na naiwności przede wszystkim osób starszych. Podają się za kogoś, kto na co dzień budzi zaufanie: administratora budynku, policjanta, pracownika przychodni lub pomocy społecznej.

Policja ponownie apeluje:

– W czasie rozmowy telefonicznej nie informujmy rozmówcy o naszych oszczędnościach, sytuacji rodzinnej i adresie, bo nasi bliscy mają taką wiedzę. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli osoba odwiedzająca żąda pieniędzy np. na zapłatę pierwszej raty, bądź zaliczki. Pamiętajmy, że zawsze możemy zapłacić później, np. przelewem lub na poczcie. O wszelkich takich zdarzeniach prosimy powiadamiać jak najszybciej policję na nr tel. 997 lub 112.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH