Witamina B17 – trująca czy lecznicza?

PO GODZINACH

Autor: kobieta.interia.pl/rynekaptek.pl   08-03-2017, 12:22

Witamina B17 – trująca czy lecznicza? Witamina B17, to organiczny związek zaliczany do glikozydów

Witamina B17 formalnie nie należy do grupy witamin. Wielu lekarzy przestrzega nawet, że może być śmiertelnie niebezpieczna. Jednak są i naukowcy, którzy twierdzą, że sól jest o wiele bardziej trująca, niż witamina B17.

O znikomej szkodliwości witaminy B17 był przekonany jej twórca - Ernst T. Krebs, biochemik, który nie tylko wyodrębnił nowy związek nadając mu numer B17 i nazwę laetrile, ale również do końca swoich dni lansował go jako skuteczny lek na raka – czytamy na portalu kobieta.interia.pl.

Amigdalina (laetrile, letril), inaczej witamina B17, to organiczny związek zaliczany do glikozydów, który znajdziemy w pestkach wielu roślin.

W latach 50-tych amerykańscy lekarze z dr. Ernstem Krebsem na czele szerzyli tezę, że rak jest niczym innym jak chorobą wynikającą z niedoborów, również witaminy B17.

Wzór sumaryczny amigdaliny to C2OH27NO11 - związek ten jest więc dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym. Łatwo się domyślić, że to właśnie jego obecność sprawia, że substancja ta jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych.

Po drugiej stronie barykady są ci naukowcy, którzy przekonują, że w zdrowych komórkach cyjanowodór nie powstaje, wytwarza się natomiast w komórkach zajętych przez nowotwory i jeśli truje, to właśnie je.

Terapia witaminą B17 należy do jednych z najbardziej kontrowersyjnych terapii antynowotworowych. Większość lekarzy wciąż uznaje amigdalinę za związek mocno toksyczny.

Więcej: http://kobieta.interia.pl/

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH