Włochy: grzyby pod specjalnym nadzorem

PO GODZINACH

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-10-2015, 15:21

Włochy: grzyby pod specjalnym nadzorem

Kilka dni przed wyborami, by ostudzić emocje, chwila rozrywki. Będzie o zasadach zbierania grzybów we Włoszech. Okazuje się, że na grzybiarzy czyha tam wiele pułapek.

Niedawno cała Europa śmiała się z greckich zasad panujących w handlu, w tym zakazu otwierania sklepów w niedzielę, dodatków za terminowe pojawianie się w pracy czy za mycie rąk.

Ale kuriozalnych przepisów w Europie jest więcej. Przykład z Włoch może szczególnie zaskoczyć Polaków, którzy lubią zbierać grzyby.

Jak informuje PAP, w Italii zasady zbierania grzybów wyznaczają lokalne władze. W przypadku łamania przepisów, mogą nałożyć kary, nawet w wysokości 500 euro.

Aby móc zbierać grzyby we Włoszech, trzeba wykupić specjalne zezwolenie, kosztujące zazwyczaj około 30 euro rocznie. W przypadku jednodniowej wyprawy kosztuje ono kilka euro. Na zbiory można wybrać się tylko w wyznaczonych dniach tygodnia; zazwyczaj jest ich cztery - pięć.

Nie można też zbierać grzybów w nocy.

485 euro grzywny musiał zaś zapłacić mężczyzna zatrzymany z 46 kilogramami grzybów, a więc z ilością przekraczającą kilka razy dopuszczalne normy. Kara wysoka jest również dlatego, że zbierał on grzyby do pojemnika, który nie był sztywny, jak wymagają tego przepisy. Co więcej, pojemnik nie przepuszczał powietrza. Dlatego wszystkie zebrane przez niego grzyby zostały skonfiskowane i zniszczone.

W niektórych regionach wymagany jest udział w specjalistycznym szkoleniu z mykologii, co ma zapobiec zatruciom grzybami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH