Wrocław: niedawno sprzedany budynek farmacji zmieni cel użytkowania?

PO GODZINACH

Autor: Gazeta Wrocławska/rynekaptek.pl   03-09-2015, 10:45

Wrocław: niedawno sprzedany budynek farmacji zmieni cel użytkowania? Dawny budynek farmacji UM we Wrocławiu może zamienić się w hotel lub centrum handlowe

W 2007 r. rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zwrócił się do miasta o zmianę charakteru użytkowania budynku farmacji. Chciał tereny uczelni przeznaczyć na działalność usługową, handel i mieszkalnictwo. Prezydent nie wydał na to zgody. Uczelnia sprzedała więc nieruchomość o wiele taniej niż mogła. Teraz prezydent zmienia plany?

Trzy miesiące po sprzedaży nieruchomości miasto zgodziło się przystąpić do prac nad planem zagospodarowania przestrzennego miasta. Projekt został przedstwiony na ostatnim posiedzeniu komisji architektury rady miejskiej. Większość radnych zaskoczyły zmiany dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Grodzkiej. W budynku dawnej farmacji, który należał do Uniwersytetu Medycznego, będą mogły powstać na przykład biura, hotel lub gastronomia.

Do tej pory według planu mogły tam być prowadzone działania w zakresie nauki. O zmianę charakteru użytkowania zwróciła się do miasta spółka, która jest aktualnie właścicielem nieruchomości.

Jeśli radni zaakceptują zmiany firma odniesie na tym wymierne korzyści finansowe. Oburzenie budzi jednak fakt, że kiedy uczelnia wystąpiła o taką zmianę mogąc zarobić na sprzedaży nieruchomości znacznie więcej niż jej się udało, prezydent nie wyraził zgody nato zgody.

Uczelni udało się sprzedać budynek za ponad 5 mln zł, choć miała nadzieję, że uzyska prawie dwa razy tyle.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH