AOTM ma "wybiórczo" ocenić grupy limitowe

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJ/rynekaptek.pl   08-09-2011, 09:49

AOTM ma "wybiórczo" ocenić grupy limitowe

Na posiedzeniu 19 września br. Rada Konsultacyjna AOTM zajmie się przygotowaniem opinii na temat propozycji grup limitowych.

W lipcu br. Ministerstwo Zdrowia przesłało do AOTM zlecenie na przygotowanie opinii Rady Konsultacyjnej odnośne utworzenia odrębnych grup limitowych dla produktów leczniczych objętych wykazami, o których mowa w art. 36 i 37 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, substancji czynnych znajdujących się w katalogu substancji czynnych stosowanych w chemioterapii oraz stosowanych w terapii wspomagającej, zgodnie z załączonymi tabelami.

Jednak, jak powiedział Łukasz Andrzejczyk z Agencji Oceny Technologii Medycznych, podczas konferencji „Legislacja 2011 - refundacja“, zlecenie Ministerstwa Zdrowia dotyczące grup limitowych jest mocno ograniczone co do zakresu przedmiotowego.

- Jest tam kilkadziesiąt pozycji, które zostały wyłonione wybiórczo. 

Nie należy spodziewać się, że opinia RK będzie dotyczyć wszystkich grup limitowych.


Pracownik Agencji wyjaśnił, że zlecenie dotyczące grup limitowych zostało przesłane w innym trybie niż np. zlecenie na wydanie rekomendacji RK AOTM. - Jest to raczej nieformalne pytanie Ministerstwa Zdrowia o poradę, na razie w bardzo wąskim zakresie.Termin omawiania grup limitowych - jak zastrzega AOTM - może ulec zmianie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH