AOTM negatywnie o finansowaniu avastinu + paklitakselu w raku piersi

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   13-05-2011, 11:25

AOTM negatywnie o finansowaniu avastinu + paklitakselu w raku piersi

Prezes Agencji rekomenduje usunięcie z wykazu świadczeń gwarantowanych świadczenia opieki zdrowotnej "Terapia skojarzona produktem Avastin z chemioterapią opartą o paklitaksel jako leczenie pierwszego rzutu u pacjentów z rozsianym rakiem piersi", rozumianego jako wchodzące w skład programów terapeutycznych chemioterapii niestandardowej.

Prezes Agencji, w ślad za stanowiskiem Rady Konsultacyjnej uważa za niezasadne kontynuowanie finansowania ze środków publicznych opiniowanego świadczenia zdrowotnego.

Prezes Agencji przychyla się do argumentów zawartych w stanowisku Rady Konsultacyjnej, iż brak jest mocnych dowodów świadczących o celowości stosowania bewacyzumabu w połączeniu z paklitakselem w rozsianym raku piersi, uzasadniających finansowanie tej terapii ze środków publicznych.

Dostępne wyniki badań klinicznych nie potwierdzają w sposób jednoznaczny skuteczności przedmiotowego leczenia w analizowanym wskazaniu.

Na podstawie dostępnych badań można wnioskować, iż wykazana została wyższa skuteczność stosowania paklitakselu w skojarzeniu z bewacyzumabem, w porównaniu z monoterapią paklitakselem, w zakresie wydłużenia czasu przeżycia bez progresji i prawdopodobieństwa uzyskania odpowiedzi, jednak w tym konkretnym wskazaniu, dodatkowe korzyści kliniczne są niewspółmiernie małe, w stosunku do niekorzystnego profilu bezpieczeństwa oraz wysokich kosztów produktu leczniczego – stwierdza prezes Agencji.

Prezes Agencji nie rekomenduje usunięcia świadczenia „gingiwoosteoplastyka” (kod ICD
9CM: 23.1610) (świadczenie dotyczy dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia), ze świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH