AOTM: przeciwgruźliczy lek z pozytywną rekomendacją

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   20-12-2012, 12:06

18 grudnia odbyło się 35 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane stanowiska w sprawie finansowania leku stosowanego przeciwko gruźlicy.

Rada Przejrzystości uważa za zasadne finansowanie produktu leczniczego Ethambutol Teva ze środków publicznych we wskazaniach gruźlica, w tym również gruźlica lekooporna i inne mykobakteriozy.

Od 1 stycznia 2012 roku występują problemy z dostępnością do leków refundowanych stosowanych przeciwko gruźlicy.
Ethambutol nie wszedł na wykazy refundacyjne publikowane w tym roku. Zgodnie z ustawą refundacyjną podmiot odpowiedzialny musiał złożyć wniosek o objęcie refundacją i przystąpić do negocjacji cenowych. Warunkiem przystąpienia do nich było zaproponowanie ceny nie wyższej niż dotychczas obowiązująca. Z tego powodu lek nie był przedmiotem negocjacji.

Podmiot odpowiedzialny i resort zdrowia szukali rozwiązania, by wprowdzić lek na wykazy refundacyjne, unikając kosztochłonnych nakładów po stronie producenta. Ten zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z pismem o odstąpienie od wymogu złożenia pełnej analizy farmakoekonomicznej przy ubieganiu się o refundację.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH