Debata: co zagraża bezpieczeństwu lekowemu?

POLITYKA LEKOWA

Autor: Mat.press/rynekaptek.pl   16-10-2015, 15:19

Debata: co zagraża bezpieczeństwu lekowemu? O bezpieczeństwie lekowym debatowali eksperci

Głównymi niebezpieczeństwami dla krajowych firm farmaceutycznych są koszty dostosowania się firm do regulacji unijnych, np. ustawy antypodróbkowej, nadmierne regulowanie cen leków przez państwo, uniemożliwiające zdrową konkurencję, czy wreszcie brak przewidywalności sytuacji polityczno-gospodarczej, co jest niezwykle istotne dla planowania w branży farmaceutycznej.

Takie wnioski zostały zasygnalizowane w raporcie na temat zapewnienia bezpieczeństwa lekowego Polski. O znaczeniu krajowych firm w kontekście tego bezpieczeństwa rozmawiano też podczas debaty 14 października w siedzibie dziennika Rzeczpospolita.

Podczas debaty wskazano, jak duże korzyści przynosi państwu i jego obywatelom funkcjonowanie w Polsce firm farmaceutycznych z własnymi zakładami. Mówiono także o zagrożeniach bezpieczeństwa lekowego.

Niepokój wzbudza perspektywa zniknięcia określonych leków z list refundacyjnych, co może skutkować ich brakiem dla pacjentów i zachwianiem kondycji branży.

Podano też rekomendacje i propozycje rozwiązań – zarówno ze strony wytwórców leków, jak i przedstawicieli sfery politycznej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele polskich firm farmaceutycznych, czołowych partii politycznych, a także reprezentanci Ministerstwa Zdrowia oraz Naczelnej Rady Aptekarskiej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE