EMA: 82 nowe produkty lecznicze w 2014 r.

POLITYKA LEKOWA

Autor: zdrowie.abc.com.pl/rynekaptek.pl   05-05-2015, 08:55

EMA: 82 nowe produkty lecznicze w 2014 r. W 2014 roku Europejska Agencja Leków rekomendowała 82 nowe produkty lecznicze (fot. Fotolia/PTWP)

W 2014 roku Europejska Agencja Leków rekomendowała 82 nowe produkty lecznicze, o 16 proc. więcej niż rok wcześniej – czytamy w raporcie.

Roczny raport publikowany przez Europejską Agencję Leków zwraca uwagę na główne priorytety, którymi są wycena leków oraz wsparcie badań nad nowymi, innowacyjnymi produktami leczniczymi.

Według Agencji, producenci leków używali więcej i coraz lepszych narzędzi stworzonych w celu pomocy pacjentom w szybszym dostępie do efektywnego i bezpiecznego leczenia.

Możliwości bezpiecznego monitorowania zostały wzmocnione, gdyż zarówno pacjenci jak i lekarze i firmy zgłaszali swoje uwagi dotyczące skutków ubocznych produktów leczniczych. Miało to swoje odbicie we wzroście liczby danych raportowanych w Eudra Vigilance External, europejskiej sieci przetwarzania danych i systemie zarządzania służącym do raportowania i oceny działań niepożądanych leków. Wzrost ten (w porównaniu do 2013 r.) wyniósł w przypadku leków stosowanych u ludzi 6,5 procent. 

Oprócz 82 nowych leków rekomendowanych do stosowania u ludzi, EMA pozytywnie oceniła 20 produktów weterynaryjnych. 

Więcej: www.zdrowie.abc.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH