EMA gotowa do oceny szczepionek i leków przeciwko wirusowi Ebola

POLITYKA LEKOWA

Autor: URPL/rynekaptek.pl   24-10-2014, 12:45

EMA gotowa do oceny szczepionek i leków przeciwko wirusowi Ebola EMA wspiera walkę z wirusem Ebola (fot. PTWP)

Europejska Agencja Leków (European Medicines Agency, EMA) utworzyła system pozwalający na udostępnianie możliwie najlepszego doradztwa naukowego firmom aktualnie pracującym nad szczepionkami i lekami na gorączkę krwotoczną wywoływaną wirusem Ebola.

Jak podaje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, agencja utworzyła także procedurę otwartej oceny pozwalającej ekspertom na ciągłą analizę wpływających danych oraz opracowywanie rzetelnych opinii naukowych w oparciu o dodatkowe dane dostarczane w tym procesie.

- Wstępna ocena i dalsze aktualizacje będą przekazywane instytucjom decyzyjnym w obszarze ochrony zdrowia w krajach najbardziej dotkniętych epidemią a także pozostałych. Umożliwi to podejmowanie decyzji opartych na najnowszych informacjach, w zakresie stosowania szczepionek/leków w leczeniu najnowszej epidemii wirusa Ebola, uwzględniając indywidualną sytuację w danym kraju – czytamy w komunikacie.

Od sierpnia 2014, EMA jest w bliskim kontakcie z firmami opracowującymi leki i szczepionki przeciwko wirusowi Ebola. Agencja aktywnie zachęca do dialogu za pomocą klasyfikacji leków jako sierocych oraz planów doradztwa naukowego służących opracowywaniu możliwie najlepszych planów rozwoju potencjalnych leków i szczepionek przeciwko wirusowi Ebola.

Dodatkowo EMA rozpoczęła przegląd informacji na temat leków przeciwko wirusowi Ebola, które są już na etapie opracowywania, w celu ułatwienia podejmowania decyzji przez organy ochrony zdrowia w aktualnej sytuacji zagrożenia. 

Więcej: urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH