Episkopat krytycznie o ellaOne bez recepty

POLITYKA LEKOWA

Autor: episkopat.pl/ŁS/rynekaptek.pl   04-02-2015, 13:39

Episkopat krytycznie o ellaOne bez recepty Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący KEP (fot. episkopat.pl)

W najnowszym oświadczeniu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, biskupi wskazują na zagrożenia, jakie wiążą się w wprowadzaniem do sprzedaży bez recepty pigułki „dzień po”.

Prezydium KEP wypowiedziało się o aktualnych zagadnieniach społecznych. - Z uznaniem dostrzegamy wspieranie małżeństwa, rodzin wielodzietnych, wydłużenie urlopów rodzicielskich i udogodnienia Karty Dużych Rodzin – podkreśla Prezydium KEP.  - Pojawiają się jednak  inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny. Inicjatywy te budzą nasz zdecydowany sprzeciw – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem KEP, do działań negatywnych tego rodzaju należy wprowadzenie do sprzedaży bez recepty wczesnoporonnego środka farmaceutycznego. - Już samo dopuszczenie do szerokiej dystrybucji środka, który ma działanie nie tylko zapobiegające rozwojowi ciąży, ale także prowadzące wprost do śmierci zarodka jest sprzeczne z prawem do ochrony życia człowieka od chwili jego poczęcia w łonie matki. Stanowczy sprzeciw budzi fakt dostępności środka wczesnoporonnego dla osób niepełnoletnich, w przeciwieństwie choćby do alkoholu. Tymczasem korzystanie z tego środka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego kobiet, tworząc m.in. ryzyko zaburzeń płodności – napisali biskupi.

Źródło: episkopat.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH