Firma Aegate z radością odebrała fakt przyjęcia aktu delegowanego dotyczącego dyrektywy w sprawie sfałszowanych produktów leczniczych

POLITYKA LEKOWA

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez AEGATE   13-10-2015, 10:07

Londyn, 2 października 2015 r. - Firma Aegate z radością odebrała fakt przyjęcia aktu delegowanego dotyczącego zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych do stosowania u ludzi, wspierającego wdrożenie dyrektywy w sprawie sfałszowanych produktów leczniczych (ang. Falsified Medicines Directive, FMD).

FMD stwarza realną szansę na uniknięcie szkód spowodowanych przez sfałszowane leki w Europie, a akt delegowany dotyczący zabezpieczeń będzie nieodłącznym elementem jej wdrożenia. Projekt dyrektywy został opublikowany w sierpniu br. i po procesie konsultacji, w którym poproszono interesariuszy o uwagi, akt został dziś przyjęty przez Komisję Europejską.

Komentując ten fakt, dyrektor generalny firmy Aegate Mark de Simone stwierdził:

"Jesteśmy zachwyceni tym, że akt delegowany został przyjęty. To ważny dzień w walce o to, aby leki sfałszowane, przeterminowane i wycofane z obrotu przestały trafiać do rąk pacjentów w całej Europie.

Kluczowe dla sukcesu FMD będą teraz kroki podejmowane przez producentów z branży farmaceutycznej oraz organizacje powiązane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Po opublikowaniu aktu delegowanego w ciągu dwunastu tygodni pozostanie nam krótki, 3-letni okres, aby przygotować każde państwo członkowskie na wdrożenie FMD. Czas jest na wagę złota.

Dużo uwagi poświęca się rozwojowi systemów identyfikacji, ale nie będą one miały żadnego znaczenia bez systemów uwierzytelniania w celu sprawdzenia produktów. Naszym głównym celem powinno być zapewnienie skutecznego, wydajnego i terminowego wdrożenia z jednoczesnym zminimalizowaniem negatywnego wpływu na producentów z branży farmaceutycznej, szpitale, apteki oraz, co najważniejsze, samych pacjentów.

Aegate jest liderem na rynku systemów uwierzytelniania leków. Jesteśmy jedyną firmą specjalizującą się wyłącznie w technologii uwierzytelniania z doświadczeniem operacyjnym oraz w pełni funkcjonującym systemem obecnym w dziewięciu państwach członkowskich.

Jestem przekonany, że nasza usługa nie tylko spełnia standardy opisane w akcie delegowanym, ale na wielu płaszczyznach przewyższa jego wymagania. Będziemy nadal robić wszystko, aby współpracować z interesariuszami w celu przygotowania aptek i innych placówek wydających leki w całej Unii Europejskiej do wdrożenia FMD".


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH