GIF precyzuje zasady sprzedaży leków z pseudoefedryną i kodeiną

POLITYKA LEKOWA

Autor: warszawa.oia.org.pl/ rynekaptek.pl   03-08-2015, 12:42

GIF precyzuje zasady sprzedaży leków z pseudoefedryną i kodeiną Jak realizować przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

GIF wyjaśnia wątpliwości dotyczące zapisu art. 8 pkt. ustawy z dnia 24 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednorazowo można nabyć m.in. trzy jednoskładnikowe leki.

Przepis stanowi, że do 31 grudnia 2016 roku w ramach jednorazowej sprzedaży wydaje się z aptek ogónodostępnych i punktów aptecznych nie więcej niż jedno opakowanie danego produktu leczniczego zawierającego w składzie pseudoefedrynę, dekstrometorfan lub kodeinę posiadającego kategorię dostępności OTC.

"Możliwe jest wydanie pacjentowi w aptece lub punkcie aptecznym, produktów leczniczych w taki sposób, by w jednorazowej transakcji mógł on uzyskać tylko raz każdą z wymienionych substancji kontrolowanych, niezbędnych do zaspokojenia jego potrzeb zdrowotnych" - przypomina GIF i wyjaśnia:

- Może to nastąpić poprzez nabycie trzech jednoskładnikowych produktów leczniczych, zawierających odpowiednio pseudoefedrynę, dekstrometorfan lub kodeinę lub też np. jednego leku zawierającego wszystkie te trzy substancje. Dopuszczalne jest również nabycie odpowiedniego leku dwuskładnikowego zawierającego dwie powyższe substancje oraz równocześnie produktu jednoskładnikowego zawierającego trzecią z tych substancji.

Więcej: http://www.warszawa.oia.org.pl/


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH