Grzegorz Kucharewicz: Izba przyjmuje zgłoszenia braku leków

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA/rynekaptek.pl   19-05-2011, 10:40

Grzegorz Kucharewicz: Izba przyjmuje zgłoszenia braku leków

Informacja NRA do Prezesów Okręgowych Rad Aptekarskich ws. leków dystrybuowanych w systemie sprzedaży bezpośredniej przez firmę AstraZeneca.

W związku z napływającymi do Naczelnej Izby Aptekarskiej skargami na brak dostępności do niektórych leków dystrybuowanych w systemie sprzedaży bezpośredniej, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Grzegorz Kucharewicz, prosi członków izb aptekarskich o zgłaszanie NIA wszelkich nieprawidłowości i ograniczeń, z jakimi spotykają się, zamawiając leki firmy AstraZeneca.

„Naczelna Izba Aptekarska niejednokrotnie ostrzegała przed negatywnymi skutkami wprowadzenia przez AstraZeneca systemu sprzedaży bezpośredniej leków do polskich aptek za pośrednictwem spółki zarejestrowanej w Londynie“ – informuje NRA.

„Przypominam, że we wrześniu 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym uwzględnił stanowisko NIA i uchylił postanowienie Głównego Inspektora Farmaceutycznego, uznając, iż GIF jest właściwy do sprawowania nadzoru nad obrotem produktami leczniczymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, niezależnie od tego, gdzie znajduje się siedziba podmiotu prowadzącego obrót. Główny Inspektor Farmaceutyczny odwołał się od tego wyroku“ – dodaje Grzegorz Kucharewicz.

Więcej: http://www.nia.org.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH