Konsolidacja stowarzyszeń rodzin i chorych z chorobami rzadkimi

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   17-06-2011, 13:58

Krajowe Forum Orphan - ruch stowarzyszeń rodzin i chorych z rzadkimi chorobami, przeformułowało swoją strukturę w kierunku jednolitej, parasolowej reprezentacji środowiska pacjentów, stając się związkiem stowarzyszeń zrzeszających 13 organizacji.

Środowisko pacjentów kolejny raz podkreśla wspólną gotowość do działań  w opracowywaniu i wdrażaniu Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich. Brak systemu opieki i terapii powoduje, że pacjenci z chorobami rzadkimi nie są traktowani na równi z innymi osobami chorymi. Z tego względu jesteśmy przekonani, że jedynie kompleksowy system leczenia jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo oraz właściwy poziom opieki i wsparcia dla osób chorych” – informuje KFO.

„Wspólne działania środowisk działających na rzecz chorób rzadkich oraz zalecenia Unii Europejskiej doprowadziły do decyzji systemowych zadeklarowanych 28 lutego 2011 roku przez Minister Zdrowia Ewę Kopacz podczas obchodów Dnia Chorób Rzadkich. Pani Minister Zdrowia oświadczyła, że Narodowy Plan dla chorób rzadkich o międzyresortowym charakterze powstanie w Polsce do końca 2011 roku” – przypominają pacjenci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH