Marek Twardowski powróci do resortu zdrowia

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   17-06-2011, 09:09

Marek Twardowski, były wiceminister zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową, najprawdopodobniej wróci do pracy w resorcie zdrowia.

Jak wcześniej informowaliśmy, Marek Twardowski nie zaprzecza, że jest zainteresowany funkcją w resorcie:

- Czas pokaże - twierdzi tajemniczo uchylając się od ujawnienia dalszych szczegółów. Potwierdził zarazem, że po półrocznej nieobecności postanowił powrócić do aktywności na niwie ochrony zdrowia.

Nieoficjalnie wiadomo, że były wiceminister, który publicznie podkreślał swoje dokonania przy negocjacjach cenowych z podmiotami odpowiedzialnymi, mógłby zostać szefem Komisji Ekonomicznej, negocjującej ceny leków w ramach zapisów ustawy refundacyjnej.

Inna nieoficjalna wieść głosi, że b. wiceminister zdrowia może być zainteresowany stanowiskiem prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Wcześniej, na plotkarskiej giełdzie nazwisk, wskazywano na to stanowisko wiceministra Adama Fronczaka.

Być może jednak obaj Panowie przejmą wspólnie administrowanie URPL, ponieważ zgodnie z nową ustawą o URPL, która weszła w życie 1 maja br., w Urzędzie utworzone zostało stanowisko dyrektora generalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH