MZ: dzięki darmowym lekom seniorzy zaoszczędzili 38,8 mln zł

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   14-11-2016, 15:40

MZ: dzięki darmowym lekom seniorzy zaoszczędzili 38,8 mln zł Rząd pokreśla znaczenie programu 75+

Podczas półtora miesiąca funkcjonowania programu bezpłatnych leków dla osób 75 plus wydano ponad 4 mln opakowań różnych preparatów, skorzystało z nich milion sto osiemdziesiąt jeden tysięcy osób - poinformował wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Wiceminister, który uczestniczył w konferencji zorganizowanej w Senacie w Ogólnopolskim Dniu Seniora, podał, że beneficjenci programu zaoszczędzili 38,8 mln zł, tyle wyniósł bowiem koszt refundacji wydanych leków z budżetu państwa.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, mówiąc o programie bezpłatnych leków dla osób, które ukończyły 75 lat, wskazał, iż to "otwarcie pewnej drogi".

- Teraz możemy ją tylko poszerzać i polepszać. Nie wierzę, żeby ktokolwiek wycofał się z tego programu - ocenił marszałek.

Podkreślał, że osoby w starszym wieku mogą być aktywne; trzeba tworzyć ku temu warunki i zwracać uwagę na problemy seniorów.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka podkreślał z kolei podczas spotkania, że sport nie ma barier i seniorzy też mogą być aktywni.

Do aktywności, także w wymiarze intelektualnym, zachęcał również seniorów przewodniczący Koalicji na rzecz Zdrowego Starzenia się prof. Bolesław Samoliński.

- Pobudzajcie szare komórki. Wyłączcie telewizor. Załóżcie odwrotnie zegarek - do góry nogami, zmuście się do przeliczania jego wskazań. (...) Jeżeli coś przeczytacie, przedyskutujcie to z kimś, niech nie zostanie tylko wasz bierny stosunek do tekstu. (...) Samoedukacja nie kończy się w żadnym przedziale wiekowym - przekonywał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH