MZ: Karta Specjalisty Medycznego dla farmaceutów

POLITYKA LEKOWA

Autor: farmacjapraktyczna.pl/ rynekaptek.pl   11-02-2015, 08:58

MZ: Karta Specjalisty Medycznego dla farmaceutów

Wiceminister Zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki zapowiada wydawanie farmaceutom "kart specjalisty medycznego" na potrzeby udzielania usług farmaceutycznych - informuje farmacjapraktyczna.pl.

Zmiany są częścią projektu nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw, a także zmian obejmujących kwestie związane z wykonywaniem zawodu farmaceuty oraz kształceniem podyplomowym w tym zawodzie w ustawie Prawo farmaceutyczne i w ustawie o izbach aptekarskich.

Przyjęte w tym projekcie rozwiązania umożliwią informatyzację systemu kształcenia specjalizacyjnego farmaceutów, poprzez szerokie wykorzystanie systemów elektronicznych i środków komunikacji elektronicznej, które będą służyły uproszczeniu i przyśpieszeniu stosowanych procedur.

Ponadto projektowane zmiany spowodują m.in. ułatwienie dostępu do szkoleń specjalizacyjnych, uporządkują prowadzenie postępowań w sprawie odbywania szkoleń i składania egzaminów specjalizacyjnych, co ułatwi i uporządkuje procedury realizowane w ramach tego kształcenia.

Jednocześnie, zgodnie z przyjętymi założeniami, farmaceutom zostanie wydana tzw. Karta Specjalisty Medycznego, która m.in. ma uwierzytelnić farmaceutę na potrzeby udzielania usług farmaceutycznych, jak również umożliwić dostęp do danych zawartych w systemach informacyjnych funkcjonujących na podstawie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Ponadto wprowadzono przepisy, które stanowią, że w roku szkolnym 2018/2019 rekrutacja kandydatów do klasy pierwszej w szkołach kształcących w zawodzie technik farmaceutyczny nie będzie prowadzona. Edukacja techników farmaceutycznych będzie realizowana do zakończenia cyklu kształcenia - przypomniał wiceminister Radziewicz-Winnicki.

Więcej: http://www.farmacjapraktyczna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH