MZ: nastąpi korekta w systemie ukazującym okres obowiązywania decyzji refundacyjnej

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA/rynekaptek.pl   05-02-2018, 09:37

MZ: nastąpi korekta w systemie ukazującym okres obowiązywania decyzji refundacyjnej Odpowiedź MZ dot. produktów leczniczych którym zakończył się okres obowiązywania decyzji refundacyjnej (Fot. Archiwum)

W wyniku rozmów między Ministerstwem Zdrowia a NFZ, dojdzie do naniesienia niezbędnych poprawek odnośnie aktualizacji systemów, na których pracują farmaceuci – zapewnia resort zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia skierowało pismo do prezes NRA Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej zawierające odpowiedź w sprawie wykazu leków, dla których nie obowiązują decyzje o objęciu refundacją i ustaleniu urzędowej ceny zbytu.

Jak wskazał resort, w obwieszczeniu z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu leków refundowanych, opublikowano dane dot. 8 leków, które od 1 stycznia 2018 r. nie podlegają refundacji i tym samym nie są finansowane przez NFZ.

MZ w piśmie wymieniło leki, których dotyczy powyższa sytuacja. Zaznaczyło jednocześnie, iż dla 3 produktów przy braku decyzji o refundacji w ramach wskazań określonych w ChPL nie jest możliwa refundacja w tym zakresie, ale niezmiennie obowiązują decyzje dot. refundacji w ramach wskazań pozarejestracyjnych. Z tego względu koniecznie jest umieszczenie tych produktów w przedmiotowym obwieszczeniu.

Resort zdrowia poinformował prezes NRA, że w toku prac między ministerstwem a NFZ uzgodniono, iż nastąpi naniesienie niezbędnych poprawek, biorąc również pod uwagę wyjaśnienia prezes Rady, odnośnie aktualizacji systemów, na których pracują aptekarze.

Nastąpi to przy publikacji obwieszczenia ws. wykazów refundacyjnych na 1 marca 2018 roku.

Projekt obwieszczenia w tym zakresie zostanie udostępniony w połowie lutego.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH