MZ: pilotaż wspólnych negocjacji już wkrótce

POLITYKA LEKOWA

Autor: MZ/rynekaptek.pl   12-02-2018, 14:37

MZ: pilotaż wspólnych negocjacji już wkrótce MZ o szansie na lepszy dostęp do terapii lekowych (Fot. Archiwum)

Dokonano wstępnych uzgodnień w zakresie procedury wspólnych negocjacji i wyboru leków, które mogą zostać objęte pilotażowym procesem negocjacyjnym - informuje MZ. Chodzi o zakres współpracy z wybranymi krajami europejskimi w obszarze przystępnych cen leków.

Jak przypomina ministerstwo, 3 marca 2017 roku w Warszawie przedstawiciele resortów zdrowia Chorwacji, Litwy, Polski, Słowacji i Węgier podpisali Memorandum o Porozumieniu w zakresie współpracy w obszarze przystępnych cen leków.

Celem inicjatywy jest poprawa dostępu do skutecznych i bezpiecznych leków, w szczególności innowacyjnych terapii.

Na obecnym etapie prac dokonano wstępnych uzgodnień w zakresie procedury wspólnych negocjacji i wyboru leków, które mogą zostać objęte pilotażowym wspólnym procesem negocjacyjnym - podaje MZ.

Wyjaśnia, że negocjacje będą miały charakter konsultacji technicznych pomiędzy przedstawicielami inicjatywy fair and affordable pricing (FaAP) oraz zaproszonymi do rozmów firmami farmaceutycznymi i będą zmierzały do wypracowywania założeń długookresowej strategii rozwoju dostępności produktów leczniczych w wybranym obszarze terapeutycznym.

Inicjatywa umożliwi pogłębienie współpracy pomiędzy krajami inicjatywy FaAP w zakresie zagadnień refundacyjno – cenowych, co może prowadzić do zwiększenia dostępności skutecznych i bezpiecznych terapii lekowych, a w konsekwencji do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa - wskazuje resort.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH