Negatywne decyzje refundacyjne rozpatrzy już nowy minister

POLITYKA LEKOWA

Autor: MZ, LJ/ rynekaptek.pl   05-11-2015, 10:23

Negatywne decyzje refundacyjne rozpatrzy już nowy minister

Dla ponad 90 procent leków, dla których decyzje refundacyjne wygasają 31 grudnia 2015 roku, wydano już nowe decyzje o objęciu refundacją - informuje resort zdrowia.

W ten sposób odnosi się do pism Izby Gospodarczej Farmacja Polska, która wyrażała obawy, czy MZ zdąży przeprowadzić negocjacje cenowe i objąć refundacją leki, dla których decyzje refundacyjne wygasają w tym roku.

Dla wniosków refundacyjnych dotyczących objęcia refundacją i ustalenia ceny urzędowej od 1 stycznia 2016 roku, dla których uchwała Komisji Ekonomicznej jest pozytywna, planowane jest zakończenie wydawania decyzji do 10 listopada 2015 - informuje MZ.

Dodaje: - Obecnie nie jest możliwe wskazanie terminu zakończenia postępowań wszczętych wnioskami refundacyjnymi dotyczącymi objęcia refundacją i ustalenia ceny urzędowej od 1 stycznia 2016 roku, które otrzymały negatywną uchwałę Komisji Ekonomicznej.

Ponieważ wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy rozpatruje się w terminie 180 dni, Minister Zdrowia nie przewiduje w roku 2015 wydania decyzji drugoinstancyjnych w odniesieniu do wniosków, które otrzymają decyzję negatywną w pierwszej instancji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH